Дорогі друзі!
Технологія Термодому останніми роками міцно зайняла свою певну нішу на ринку стінних матеріалів і конструкцій. Це тішить нас як виробників і родоначальників даної технології.
Ні для кого не секрет, що сьогодні в Україні існує декілька десятків виробників термоблоків. Виникає певна конкурентна боротьба, де головним аргументом на користь саме своєї продукції служить ціна. Для того, щоб здешевити собівартість продукції, є декілька способів, і практично всі вони приводять до втрати якості кінцевого продукту – термоблока. Але це лише півбіди. З блоків поганої щільності або блоків із неправильною геометрією ще можна абияк будувати. Головна біда полягає в тому, що не всі виробники термоблоків інформують своїх замовників про те, як будувати? Який бетон застосовувати, як правильно зробити армування в тому або іншому випадку і т. ін.
Нижче ми спробували виявити основні помилки, з якими може зіткнутися покупець як при виборі термоблоків для будівництва, так і при виборі підрядчика для проведення будівельних робіт.
Сподіваємося, що ця сторінка принесе Вам користь і допоможе уникнути багатьох проблем під час будівництва свого Термодому. Ми навмисне не називатимемо імена компаній-забудовників, так само як і виробників термоблоків.
Щілина між блоками виникла відразу з кількох причин (фото 1,2). Блоки мають неефективний подовжній замок типу «шип-паз», який практично не утримує блоки один одного, і під час заливки бетону вони спливли. Для того, щоб цього не сталося, їх необхідно було зв’язати один з одним дротом (усередині за перемички), або прихопити П-образними скобами на момент заливки бетону. Отримана щілина – це потік холоду. Вихід із ситуації: задути щілину піною, але це приведе до збільшення витрат як фізичних, так і матеріальних.
Фото 1
Фото 2
На фото 3 можна побачити, що виходить, якщо при формуванні кута підрізувати блоки на око, отримана щілина є підтвердженням того.
«Заваленість» кута досить морочлива для виправлення справа (фото 3,4). Таке враження, що будівельники не знали, що таке вертикальний рівень. Виходів із ситуації є два: зрізаємо ножівкою або знімаємо наждачним папером зайвий пінопласт, або навпаки наклеюємо зовні листовий пінопласт різної товщини, щоб досягти рівної плоскості.
Щілини (фото 4), це ще одне підтвердження поганої геометрії блоків і неправильної форми замка.
Віконні отвори (фото 5), навіть не знаємо як тут прокоментувати (як говорять: «no coment»)
Фото 3
Фото 4
Фото 5
Певно, блоки мають дуже маленьку щільність, тому під час заливання бетону їх просто розірвало (фото 6). Тепер доведеться вирівнювати стіну, зрізуючи пінопласт
На фотографіях 7 і 8 видно неефективність подовжнього замка типу «шип-паз». Дуже багато патьоків води з цементом. Чим менше в бетоні цементу, тим нижча марка бетону і відповідно стіна не має тієї несучої здатності, якою має бути.
Фото 6
Фото 7
Фото 8
Яким чином будівельникам удалося розташувати блоки в різній плоскості, до цих пір залишається загадкою (фото 9). Тепер вирівнювати стіну доведеться шляхом наклеювання листового пінопласту.
У кутах використовувалися блоки з елементом «округлення», ефективність використання таких блоків залишилася недоведеною (фото 10).
Неякісне виконання віконних отворів (фото 9,10).
Кут будівлі схожий на «шахівницю», вирівнювати такий кут досить трудомісткий процес. Так само наявність щілин і блоки, що спливли (фото 11).
Фото 9
Фото 10
Фото 11
На фотографії №12 видно, що блоки в кутку не пристають щільно один до одного. Результат – щілина і потік холоду. Відсутній вертикальний рівень у кутку, внизу блоки «вилізли».
Незрозуміло, чому так неякісно зроблений віконний отвір, чи то рулетки не було, чи то замовник дуже «насолив» будівельникам (фото 13). Кут завалено по дузі, блоки розташовані так само нерівно, як і в отворі.
На фото 14 знову ж таки завалений кут.
Фото 12
Фото 13
Фото 14
Незрозуміло, чим керувалися будівельники при формуванні кута? Для правильного вирішення мав використовуватися торцевий блок. У щілину виливався бетон, що відобразиться надалі на спроможність несучої стіни. Задування піною для усунення потоків холоду приведе до подорожчання (фото 15-16).
Фото 15
Фото 16
На фотографіях 17 і 18 добре видно дуже погану геометрію блоків. Вся стіна пішла хвилями. Перед штукатуренням такої стіни доведеться вирівнювати пінопласт клеєм, що приведе до збільшення ціни обробних робіт, а також і до істотних перевитрат клею. Вирішенням проблеми може бути вирівнювання рельєфу стіни за допомогою наждачної терки, проте, це також збільшення ціни обробних робіт.
Фото 17
Фото 18