Пінопласт

ПінопластПінопласт або пінополістирол – це легкий теплоізоляційний матеріал, який використовують у будівництві вже більше 40 років. Завдяки унікальним теплоізоляційним властивостям, легкій вазі та порівняно малій ціні цей матеріал користується високою популярністю серед будівельників.

1. Безпека

У роботі з деякими будівельними матеріалами необхідно використовувати різне спорядження: захисні комбінезони, рукавиці, окуляри, респіратори.

Пінополістирол абсолютно безпечний для здоров’я: не містить волокон, терпких речовин (як, наприклад, деякі види мінеральної вати), які можуть бути небезпечні для очей, шкіри та слизової оболонки дихальних шляхів. Тому, працюючи з ним, необов’язково мати необхідне спеціальне захисне спорядження.

2. Простота у використанні

Пінополістирол має низьку об’ємну вагу, він не порошить, не боїться вологи, легко ріжеться за допомогою ручної пилки або ножа, а також дуже простий у механічному кріпленні. Тому всі роботи теплоізоляції із застосуванням плит ПСВ-С легко освоюються та виконуються в короткі терміни.

3. Використання

Будь-які види дахів (плоскі, похилі), стіни (зовні та зсередини будівлі, в порожнині стіни), підлога, підвал, холодильні камери – все це зони ефективного утеплення із застосуванням листового пінополістиролу.

4. Звукоізоляція

Пінополістирол володіє прекрасними звукоізолюючими властивостями. Тому для ефективної звукоізоляції стін, підлоги, даху використовують плити ПСВ-С.

5. Довговічність

Дослідження, що проводяться вже протягом 40 років, показують, що пінополістирол ПСВ-С дійсно є нестаріючим ізоляційним матеріалом, який не змінює своїх властивостей (коефіцієнта теплопровідності, фізико-технічних параметрів і геометричної форми).

6. Стійкість до вологи

Волога не робить жодного впливу на пінополістирольні плити. Навіть при тривалому зануренні він поглинає дуже незначну кількість води. Це означає, що під час експлуатації, його якість практично не змінюється протягом тривалого часу. Це дуже важливо, оскільки надлишкова вологість може привести до зараження грибком і створити несприятливий мікроклімат у приміщеннях.

7. Не змінює забарвлення стін

Як показує практика, вживання деяких ізоляційних матеріалів при утепленні фасадів приводить до зміни забарвлення облицювання стін. При використанні плит ПСВ-С це явище не спостерігається. Знебарвлення матеріалів, що знаходяться поблизу ізоляційного шару, може бути викликане вимиванням терпких фенолоформальдегідних речовин (що містяться, зокрема, у волокнистих матеріалах). Оскільки пінополістирол не містить терпких речовин, формальдегід не виділяється при його застосуванні.

8. Біологічна інертність

При неправильному підборі ізоляції в будинку може розвинутися цвіль і значно погіршиться якість повітря. Це відбувається тому, що деякі ізоляційні матеріали можуть уражатися мікроорганізмами. Ізоляція з плит ПСВ-С не боїться грибків, цвілі та бактерій.

9. Безпека для здоров’я і довкілля

Для спінювання полістиролу застосовується пентан. Так само, як і інші гази – наприклад, алкани, метан, пентан постійно утворюється в ході природних процесів, що відбуваються у природі. У атмосфері ці гази швидко розкладаються.

10. Економія на опалюванні і кондиціонуванні

У будівлях, де гарна термічна ізоляція, витрати на опалення на 40-70% менші за витрати в будівлях, де немає такої ізоляції. Тому плити ПСВ-С не лише роблять будинок затишним у будь-яку пору року, але й економлять гроші на опалюванні та кондиціонуванні. Гроші, вкладені в теплоізоляцію (в середньому 0,5 – 3,0% від вартості нової будівлі), окупаються за дуже короткий термін.

11. Широке використання

Завдяки технічним властивостям, ПСВ-С застосовують для ізоляції будівельних об’єктів, а також для побудованих будівель. Плити використовують у будівництві приватних котеджів, багатоповерхових будинків, теплих басейнів, саун, а також холодильних приміщень. Усередині будівель, листовий пінополістирол застосовують для ізоляції стін (внутрішньої та зовнішньої), підлоги, перекриттів останнього поверху, дахів (похилих і плоских).

12. Економія

Завдяки оптимальному співвідношенню ціна/якість, вживання листового пінополістиролу є більш доступним за вартістю порівняно з іншими видами теплоізоляції (економія досягає 15 – 20%).

13. Подовжує термін експлуатації будівлі

Зовнішня теплоізоляція запобігає значним коливанням температури основної стіни, обмежуючи напругу і, отже, утворення тріщин.