Будівництво взимку

Термодім

Система Термодім крім унікальних показників енергозбереження має низку переваг однією з яких є можливість здійснення робіт зі зведення стін при негативних температурах до - 20 ° C.

Будівництво з використанням технології "Термодім" в зимовий період вже було описано раніше.

Одним з важливих умов будівництва при негативних температурах повітря є використання в бетонній суміші протиморозних добавок.

Протиморозні добавки у бетон підвищують морозостійкість, водонепроникність і первісну міцність бетону на 10-20%. Вони значно зменшують пилоутворення і вологомісткість, не викликають корозії металу, дозволяють проводити роботи при температурі до -20 ° C.

Протиморозні добавки в бетонну суміш необхідні при проведенні будівельних робіт в умовах негативних температур. Річ у тому, що при замерзанні вільної води що міститься в бетоні, утворюються кристали льоду більшого обсягу, ніж мала вода. Тому в порах бетону розвивається великий тиск, що призводить до руйнування структури ще не затверділого бетону і зниження параметрів його кінцевої міцності. Кінцева міцність знижується тим більше ніж в більш ранньому віці замерз бетон.

Процес "схоплювання" цементу є найбільш небезпечним в період замерзання бетону. Бетон з протиморозними добавками має здатність твердіти при негативних температурах.

Протиморозні добавки до бетону, як правило, представляють собою стабільні речовини, які можуть зберігатися як у твердому вигляді, так і у вигляді розчину необмежено довго. Однак, зберігати добавки необхідно відповідно до рекомендацій виробника зазначеними на упаковці.

Довговічністю бетону називається його властивість довго, в передбачених проектом межах, зберігати експлуатаційні властивості. Протиморозні добавки в бетон можуть по-різному впливати на такий параметр як довговічність. Залежно від зовнішнього середовища, хіміко-мінералогічного та речовинного складу цементу і виду заповнювача рекомендують застосовувати ту, чи іншу протиморозну добавку в бетон, або її поєднання з іншими добавками.

Протиморозні добавки значно збільшують водонепроникність бетону і його морозостійкість.